Ürün Kodu

A10104

Ürün Adı

İnsan İskeleti Modeli Sinirli ve Kan Dolaşımlı 85 cm

Ürün Açıklaması

Bu model fizyoloji ve sağlık eğitimi için görsel destek olarak tasarlanmıştır. İnsan vücudundaki ana atardamarların ve periferik sinirlerin konumunu, akışını ve dağılımını gösterir.

KULLANIMI

İskeletin sol yarısı sistemik atardamarların ve spinal sinirlerin akışını ve dağılımını gösterir. Kafanın ve boynun sol tarafı, aort kemerinden çıkan sol ana karotis atardamarını ve subklavyen atardamarlarını gösterir. Üst ekstremitede, subklavyen atardamarlarının uzantısı olan aksiller-brakial atardamar gövdesi gösterilmektedir. Dirsek altında brakial atardamar radyal ve ulnar atardamarlara ayrılmaktadır. Aşağı inen aort, sağ ve sol common iliak atardamarlarına ayrılır; common iliak atardamarı da pelvise giden iç iliak atardamarına ve alt ekstremite femoro-popliteal atardamarına uzanan dış iliak atardamarına ayrılır. Diz altındaki popliteal atardamar posterior ve anterior tibial atardamarlara ayrılmaktadır.

Beyin ve omuriliğin bir kısmının dış özellikleriyle beraber kafatası boşluğuyla bağlantıları, kalvarianın çıkarılmasından sonra görülebilir. Servikal, brakial, lumbar ve sakral pleksuslarla beraber üst ve alt ekstremitelere uzanan dalları gösterilmektedir.

MALZEME

Model PVC plastikten imal edilmiştir.

EBAT

85 cm

AĞIRLIK

  • Brüt: 2,50 kg
  • Net: 2,35 kg