Ürün Kodu

A40101

Ürün Adı

Çok Fonksiyonlu Hasta Bakım Mankeni Kadın

Ürün Açıklaması

Bu model tıp fakültelerinin yanı sıra sağlık ve hemşirelik okullarında eğitime yardımcı olarak kullanılır. Model sağlam ve dayanıklı, kullanımı kolay yumuşak ve yarı sert PVC plastikten yapılmıştır. Bütün eklemler hareketlidir, bel kısmı kemer olarak kullanılabilir, tüm parçalar ayrılabilir ve birleştirilebilir.

Gösterim parçaları:

 1. Yatalak hastanın yüzünü yıkama ve banyo yaptırma
 2. Ağız bakım ve temizliği
 3. Soluk borusu diseksiyonu bakım ve temizliği
 4. Oksijen solunumu (burun tıkacı veya burun sondası)
 5. Burundan besleme
 6. Mide lavajı
 7. Kalp enjeksiyonu
 8. Göğüsten kalp masajı
 9. Göğüs ponksiyonu
 10. Karaciğer ponksiyonu
 11. Böbrek ponksiyonu
 12. Abdomen ponksiyonu
 13. Medülla ponksiyonu
 14. Bel ponksiyonu
 15. Deltoid enjeksiyonu
 16. Derialtı deltoid enjeksiyonu
 17. Damar enjeksiyonu
 18. Damar ponksiyonu
 19. Damar transfüzyonu
 20. Damardan kan nakli
 21. Kadınların kateterizasyonu
 22. Kaba ette kas enjeksiyonu

KULLANIM VE İŞLEMLER

 1. Tüm enjeksiyon pedleri (büyük ve küçük) enjeksiyon ve ponksiyon işlemleri için yer sağlar ve yumuşak plastikten yapılmıştır. Küçük pedin arkasında (kapasitesi 20 cc kadar olan) plastik bir şişe bulunur. Kan almayı göstermeden önce bu şişeye sıvı koyulabilir.
 2. Ağız ve burun, oksijen solunumu, burundan besleme ve mide lavajını göstermek için kullanılabilir.
 3. Koldaki büyük ped damak enjeksiyonu içindir ve arkasındaki lastik hortum damarı temsil eder; su lastik boruya enjekte edilmelidir. Toplu glukoz naklini göstermek için, lastik hortumu bir kaba koyun ve kelepçeyi gevşeterek sıvının dışarı akmasına izin verin. Damardan kan almadan önce şişeye sıvı doldurulabilir ve şişenin ucu kelepçeyle mandallanır.
 4. Derialtı ve kasiçi enjeksiyon operasyonları klinikle aynıdır. Büyük pedin içinde sıvıyı emen bir sünger bulunur ve sıvıyı uzaklaştırmak için çıkarılabilir. İğneyi çıkarırken aşırı güç uygulamayın, pede iki parmağınızla basın ve iğneyi çekin.
 5. Kalp masajını gösterirken, ellerinizi göğsün doğru yerinde çapraz yapın ve 2,5 cm aşağı bastırın; bir ses duyacaksınız, sonrasında ellerinizi serbest bırakın. Batarya değiştirilebilir.
 6. Enjeksiyon ve ponksiyon için kullanılan küçük pedler hasar gördüğünde değiştirilebilir. Hayaları bel kısmından çıkarırsanız beden iki parçaya ayrılır. Plastik şişeyi sökün, hasarlı pedi yenisiyle değiştirin ve şişeyi yeniden vidalayın. Kalça ve koldaki büyük pedlerin çıkarılması ve yenisiyle değiştirilmesi kolaydır. Her model değişim için büyük ve küçük pedlerle gelir.
 7. Kateterizasyon veya bağırsak lavajını gösterirken, plastik hortumu yalnızca gösterim için ilgili organın içine yerleştirin (dışarı sıvı akmaz).
 8. Mide lavajını veya burundan beslemeyi göstereceğiniz zaman, burun tüpünü yutağa yerleştirin, sonra sıvıyla doldurun. Doldurmadan önce tüpü arkadan kelepçeleyin, gösterimden sonra ise sıvıyı boşaltmak için kelepçeyi gevşetin.
 9. perasyonlar bitince, modeli ve tüm parçalarını birleştirmeden önce temizleyip kurulayın. Kullanılan organlardaki tüm sıvıyı temizleyin.
 10. Model montaj resmi kullanılarak kolayca birleştirilir.

TEMİZLEME VE SAKLAMA ŞARTLARI

Gösterim öncesi kayganlık sağlamak için enjeksiyon pedlerinde biraz talk pudrası kullanılabilir. Bu işlemlerden sonra tüm enjeksiyon pedlerinin iyice temizlenmesi gerekir.

Model üzerinde ara sıra oluşan küçük kirleri deterjan yardımıyla, gerekliyse hafif sabun solüsyonuyla temizleyebilirsiniz.

Tüm parçaların silinerek kurulandığına ve sonrasında havada kurumaya bırakılmış olduğuna emin olun.

MALZEME

Model PVC plastikten imal edilmiştir.

AMBALAJ ÖLÇÜLERİ

92x45x32 cm

AĞIRLIK

 • Brüt: 10 kg
 • Net: 9 kg