Ürün Kodu

A40305

Ürün Adı

Gelişmiş Gebe Muayene Modeli

Ürün Açıklaması

Model gelişmiş termoplastik elastomer plastik malzemeden üretilmiştir. Canlı, doğru operasyon, makul yapısı, dayanıklılığı vb. özellikleriyle cerrahlara gerçek bir klinik hissi yaşatacak olan modelin görünümünü ve dokunma hissi hamile bir kadına fazlasıyla benzer. Cenin kalp seslerinin oskültasyonu bilgisayar çipleriyle kontrol edilir. Model klinik doğum doktorluğu ve jinekoloji tatbiki eğitimi için en ideal araçtır.

KULLANIMI

 1. Model, doğum öncesi bakım dört aşamalı palpasyon eğitimi için kullanılabilir. Gerçek anlamda insan vücuduna benzer bir his sağlamak için harici baskı balonuyla rahim büyüklüğünü düzenlemek için rahime hava doldurulmuştur. Köpük dayanağı boşluğa koyun ve kasık kemiğini boşluğun arkasına bağlayın. Rahim boynu (cenin kafası) yüksek ise rahim boşluğun içine girmeyecektir. Pedi alın, rahim boynu boşluğuna girerse bu rahmin (cenin kafasının) boşluğa girdiğini gösterir.
 2. Cenin kalp seslerinin oskültasyonu bilgisayar çipleriyle kontrol edilir. El takımı veya ahşap stetoskop ile gerçek fetus seslerini duyabilir ve eğitimi yapabilirsiniz (ses kontrol düğmesi orta kısımda bulunur). Fetus sesleri aynı zamanda modelin panelinde bulunan hoparlörler aracılığıyla da duyulabilir (ses kontrol düğmesi üst veya alt kısımdayken).
 3. Model panelinden fetus seslerinin düzeyini ayarlayabilirsiniz. Düğme orta kısımdayken, hoparlörden hiçbir ses çıkmaz ve gerçek fetüs sesleri el takımı ya da ahşap stetoskopla duyulabilir. Kalp atım hızı düzenleyicisi nabız hızını (80, 120, 180) değiştirebilir.
 4. Dış pelvis ölçüleri.
 5. Göğüs bakımı.

PAKET İÇERİĞİ

 • 1 adetxGelişmiş Gebe Muayene Modeli
 • 1adetxDC Adaptör
 • 1 adetxTalk Pudrası
 • 1 adetxKöpük Dayanak
 • 1 adetxAçıklama Belgesi

SAKLAMA ŞARTLARI

Eğitim bittikten sonra modeli temizleyin.

Modeli temiz tutun ve aşırı ışık alan veya ıslak ortamlardan uzak tutun.

MALZEME

Model PVC plastikten imal edilmiştir.

AMBALAJ ÖLÇÜLERİ

68x29x55 cm

AĞIRLIK

 • Brüt: 15 kg
 • Net: 14 kg