Ürün Kodu

A40403

Ürün Adı

Yetişkin Trakeal Entübasyon Eğitim Maketi

Ürün Açıklaması

Bu model, tıp öğrencilerine, klinik hemşirelerine ve ilk yardım görevlilerine ağız içinden endotrakeal entübasyonu göstermek ve kendilerinin pratik yapmaları amacıyla hazırlanmış bir eğitim modeli olarak tasarlanmıştır.

GÖSTERİM

 1. Endotrakeal entübasyon.
 2. Gözbebeklerinin gözlemlenmesi: Biri normal, diğeri büyük.

İŞLEM YÖNTEMLERİ

 1. Uygulayan kişi modelin yanına gelir, başı 80 derece olacak şekilde kaldırır, ağzı, gırtlağı ve soluk borusunu aynı hizada olmasını sağladıktan sonra ağzı açar.
 2. Sol elinizle boğaz aynasını doğru açıyla boğaza tutun, dil köküne doğru ilerleyin, aynayı biraz daha yukarı kaldırdığınızda epiglotu görebilirsiniz. Aynanın ön kısmını epiglot ve dilin kesişim noktasına koyun, aynayı biraz daha yukarı kaldırdığınızda glottisi görebilirsiniz.
 3. Sağ elinizle endotrakeal tüpü tutun ve glottise doğru tüpü yerleştirin. Tüp 1 cm ilerlediğinde yeşil ışık yanar ve olumlu uyarı sesi duyulur, ardından tüp 3-4 cm daha trakeaya doğru itilir
 4. Kırmızı ışık yanar ve olumsuz uyarı sesi duyulursa tüpün yanlış yerleştirildiği yutağa doğru ilerlediği anlaşılır. Tüp çıkarılarak yeniden yerleştirilmelidir.
 5. Diş pedini borunun kenarına koyun, aynayı çıkarın, yapıştırıcı bant ile diş pedini ve tüpü sabitleyin.
 6. Enjektör ile gaz poşetine uygun gazı enjekte edin, klape ile gaz poşetinin ucunu bağlayın.
 7. Tüpü solunum makinesine bağlayın, rezervuar torbasına bastırıp bırakarak akciğerdeki hareketlenmeyi gözlemleyin.

MODELİN AVANTAJLARI

 1. Dil esnektir ve aşağı bastırılabilir. Epiglot diş kökünün aşağısına hareket ettirilerek benzer klinik işlemler için glottis ortaya çıkarılabilir.
 2. Hareketli çene ve boyun eklemleri sayesinde operatöre daha gerçekçi bir his verir.
 3. Sensör, trakea tüpünün doğru bir şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğini belirler. Konsolda operasyonun doğru veya yanlış ilerlediğini ışık ve seslerle belirtilir.
 4. Normal gözbebeğini ve büyümüş gözbebeğini gösterir.

BAKIM

Modeli doğru uygulama şekline uygun olarak kullanın. Kullanımdan sonra modeli kutusuna koyun ve kutuyu uygun bir yerde saklayın. Modelin hasar görmemesi ve solmaması için doğrudan güneş ışığı almayan bir yerde saklanmalıdır. Model kullanım talimatlarını bilmeyen kişiler tarafından demonte edilmemelidir. Aksi takdirde parçalar zarar görebilir. Model kirlendiğinde deterjanla temizlenebilir. Çalışma voltajı 200-240 V’dır. Gerekirse manostat kullanın.

AMBALAJ ÖLÇÜLERİ

58x37x29 cm

AĞIRLIK

 • Brüt: 7 kg
 • Net: 6 kg