Ürün Kodu

A40515

Ürün Adı

İntravenöz (IV) Enjeksiyon Eğitim Eli Modeli

Ürün Açıklaması

Koldan ve sefalik ve basilik toplar damarlar dâhil olmak üzere simüle edilmiş damarlardan oluşan bu model, klinik eğitimde yaygın olarak kullanılan bir eğitim aracıdır.

KAN ALMA

İki klampı ayrı ayrı iki kauçuk boruya takın. Borulardan birini IV torbasına takarak infüzyonu (sentetik kan) hiç hava kabarcığı oluşmadan venöz sistemde yol alacak şekilde başlatın. Diğer tüpü bir kaba ya da behere alın. Venöz sistemi şimdi basınçlı ve doludur. Alttaki boruyu kapatın. Genellikle kol derisi dezenfekte edilir. Uygun damarı belirleyin ve 10 ml’ lik iğne ile 2 ml sentetik kan alın.

ENJEKSİYON YADA İNFÜZYON

Genellikle venöz enjeksiyonu ve infüzyon becerilerini uygulamak için sefalik ve basilik toplardamar seçilir.

İki klampı ayrı ayrı iki kauçuk tüpe takın. Borulardan birini IV torbasına takarak infüzyonu (temiz su) hiç hava kabarcığı oluşmadan venöz sistemde yol alacak şekilde başlatın. Diğer tüpü bir leğene ya da kaba alın. Venöz sistemi şimdi basınçlı ve doludur. Alttaki boruyu kapatın. Genellikle kol derisi dezenfekte edilir.

Enjeksiyon: Uygun bir damarı belirleyin. Sol elinizin işaret ve orta parmağını damarın üzerine koyun. Sağ elinizle iğneyi tutarak (50 cc, sıvıyla dolu) damara doğru itin (dikey yada 40 derece açıda). Kan geri gelirse üst boruyu kapatın ve alt kauçuk boru klampını gevşetin. İğneyi tek elinizle sabitleyin ve iğnenin tapasına hızlı bir şekilde bastırın. Sıvının kaba ya da behere ulaşana kadar venöz sisteminde dolaşmasına izin verin. Enjeksiyon sona erdiğinde iğneyi çıkarın.

İntravenöz İnfüzyon: Temiz suyla dolu başka bir IV torbası hazırlayın. IV borusuna bir klamp takın. İnfüzyon iğnesini damara itin. Kan geri gelirse IV borusunun klampını gevşetin ve akış hızını ayarlayın. Sıvının kaba ya da behere ulaşana kadar venöz sisteminde dolaşmasına izin verin ve iğneyi düzgünce sabitleyin.

KAN NAKLİ

İki klampı ayrı ayrı iki kauçuk tüpe takın. Borulardan birini kan torbasına takarak infüzyonu (sentetik kan) hiç hava kabarcığı oluşmadan venöz sistemde yol alacak şekilde başlatın. Diğer tüpü bir leğene ya da kaba alın. Venöz sistemi şimdi basınçlı ve doludur. Alttaki boruyu kapatın. Genellikle kol derisi dezenfekte edilir.

Sentetik kanla dolu başka bir IV torbası hazırlayın. Bir klampı IV borusuna takın. Uygun bir damarı belirleyin ve infüzyon iğnesini damara itin. Kan geri gelirse akış hızını ayarlayın. Kanın alt kauçuk borunun içinden kaba ya da behere ulaşana kadar venöz sisteminde dolaşmasına izin verin.

PAKET İÇERİĞİ

  • 1 adetxKol Modeli
  • 1 adetx5 ml İğne
  • 1 adetxTalk Pudrası
  • 1 adetxAçıklama Belgesi
  • 1 adetxLüks Taşınabilir Çanta

BAKIM

İşlem tamamlandığında bir temizleyici kullanarak modeli temizleyin.

Model tekrar tekrar kullanılabilir, damar ve deri zarar gördüğünde kolayca değiştirilebilir.

Modeli havalandırılmış ve kuru bir yerde muhafaza edin. Modeli kullanım ömrü azalmaması için ıslak ya da doğrudan güneş ışığı alan bir yere koymayın.

AĞIRLIK

  • Brüt: 2 kg
  • Net: 1,7 kg