Ürün Kodu

A10102

Ürün Adı

İnsan İskeleti Modeli 85 cm

Ürün Açıklaması

Bu model fizyoloji ve sağlık bilgisi dersleri öğretiminde görsel yardım amacıyla tasarlanmıştır. Öğrencilerin insan vücudu ve iskelet arasındaki ilişkiyi anlamalarına yardım eder. Morfoloji kemik ve eklemlerin konstrüksiyonu içinde kullanılabilir.

Yetişkin bir erkek iskeleti ayakta duracak şekilde ayarlanmıştır (dil kemiği ve kulak kemikçikleri gösterilmemiştir). Üst ve alt taraftaki eklemler hareketlidir.

Kafatası: Tırtıklı dikiş çizgileri işaretlenmiş 22 adet kemikten oluşur. Kafatasının iç yapılarını göstermek için kalvaryum enine doğru kesilir. Alt çene hareketlidir.

Vertebral Kolon: 7 adet boyun omurundan oluşur. 12 adet toraks vertebraları ve 5 adet bel omurları, kuyruk sokumu kemiği parçası, kuyruk sokumu parçası ve intervertebral diskler. Vertebral kolon dört eğriliği gösterir, diğer bir deyişle ileri dış bükeyli boyun ve bel eğriliğini, geri dış bükeyli göğüs ve sağrı kemiği eğriliğini göstermektedir.

Göğüs Kafesi: 24 adet kaburga kemiği, kaburga kıkırdak parçası ve göğüs kafesinden oluşur. 7 çift gerçek kaburga (1-7), 3 çift (8-10) yapay kaburga ve 2 çift (11-12) sabit olmayan kaburga içermektedir.

Pelvis: Kuyruk sokumu kemiği, kuyruk sokumu ve iki adet kalça kemiğinden oluşur.

Üst Ekstremite: 64 adet ayrılabilir kemik parçasından oluşur. Göğüs korse (kürek kemiğinde ve köprücük kemiği) kemikli göğüs kafesi üzerinde sabitlenir. Ana eklemler (omuz, dirsek ve bilek) hareket ettirilebilir.

Alt Ekstremite: 62 ayrılabilir kemik parçasından oluşur. Pelvik korse (kalça kemiği) kemikli pelvisi oluşturmak için sabitlenir. Alt ekstremitelerin kalan parçaları çıkartılabilir. Ana eklemler (kalça, diz ve ayak bileği) hareket ettirilebilir.

MALZEME

Model PVC plastikten imal edilmiştir.

EBAT

85 cm

AĞIRLIK

  • Brüt: 2,35 kg
  • Net: 2,15 kg