Ürün Kodu

A40202

Ürün Adı

Yarım Vücut CPR Eğitim Mankeni Erkek

Ürün Açıklaması

Bu yetişkin CPR eğitim modelleri, hafif ve ekonomiktirler. Hastanelerde, sağlık yüksekokullarında ve liselerde CPR becerilerinin öğretilmesi ve eğitilmesi için ideal bir yardımcı araç olarak kullanılabilir.

FONKSİYONLAR

  • Göğüs kalp basıncı.
  • Ağızdan ağıza solunum.

KULLANIM TALİMATLARI

Havayolu Açıklığı: CPR mankenini sırtüstü yatırın. Uygulayıcı, sağ elin iki parmağını kullanarak burunu kapatmalı ve sol elini ensenin arkasına koyarak çenesini 70-90 derece kadar kaldırmalıdır. Bu şekilde hava yolu açılacaktır.

Ağızdan Ağıza Doğru Solunum: Hava üfleme kapasitesi 800-1200 ml arasındadır.

Göğse Doğru Basınç: Öncelikle göğüste basınç uygulanacak doğru bölge tespit edilmelidir. Sonra iki el çapraz hale getirilir ve iki kolda mankene dik olacak şekilde göğse basınç uygulanır. Uygulanması gereken basınç derinliği 4-5 cm arasındadır.

TEMİZLEME VE SAKLAMA ŞARTLARI

Ağızdan ağıza solunum uygulamasında, çapraz enfeksiyonlara karşı, ağız kısmını gazlı bez ile örtün veya tampon ile siliniz.

Her kullanımdan sonra, CPR modelinin parçaları (yüz, ağız, burun, göğüs, solunum borusu, hava valfi, vb.) deterjanla temizlenmeli ve %70 lik alkolle bir sonraki kullanım için dezenfekte edilmelidir.

Yeni akciğer torbasını takarken, öncelikle vidayı gevşetiniz, eski akciğer torbasını çıkartınız, yenisini takıp somunları sıkınız.

Modelin temiz ve kuru yerde muhafaza edilmesi gerekmektedir.

MALZEME

Model PVC plastikten imal edilmiştir.

AMBALAJ ÖLÇÜLERİ

78x36x25 cm

AĞIRLIK

  • Brüt: 7 kg
  • Net: 6 kg